Всесвітній день боротьби зі СНІДом

Всесвітній день боротьби зі СНІДом відзначається щорічно 1 грудня. Цей день служить нагадуванням про необхідність зупинити поширення епідемії ВІЛ/СНІДу.

Метою Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом є підвищення обізнаності про ВІЛ/СНІД і демонстрація міжнародної солідарності перед обличчям пандемії. Цього року він пройшов під девізом «В напрямку мети «Нуль!». Це – нуль нових випадків ВІЛ-інфікування, нуль дискримінації, нуль смертей внаслідок СНІДу. Саме такий девіз був обраний організацією з боротьби з ВІЛ/СНІДом ЮНЕЙДС (UNAIDS) у всьому світі до 2015 року.

У Харкові в центрі сучасного мистецтва «Workshop» до Всесвітнього дня боротьби зі СНІДом та Всеукраїнського дня солідарності з ВІЛ-позитивними людьми наприкінці листопада відбувся творчий захід «Закриті обличчя», під час якого демонструвалася тематична виставка.

У рамках проекту харківські фотографи, художники і скульптори представили дев’ять експозицій, серед яких – інсталяції скульптора Лілії Ісик  «Альтруїзм через відображення», інсталяція «ВІЛ не знає, що таке соціальний статус», панно художника-живописця Владислава Козаченка «СНІД не вибирає» та відеоарт Олексія Скачкова. Студенти Харківської державної академії культури підготували чотиригодинний перфоманс під назвою «Приховуючи обличчя». У заході, під час якого також було  продемонстровано фільм «Як пережити чуму», що став лауреатом премії Оскар в номінації «Кращий документальний фільм», взяли участь медики, представники громадських організацій, студенти та діячі мистецтва.

Як зазначив головний лікар Харківського обласного центру профілактики та боротьби зі СНІДом Олександр Черкасов, харків’яни обізнані про захворювання на ВІЛ/СНІД більше, ніж в інших регіонах України, завдяки людям, які займаються подібними проектами і привертають увагу громадськості до проблеми цього захворювання.

Директор Харківського обласного відділення Всеукраїнської благодійної організації «Всеукраїнська мережа людей, які живуть з ВІЛ» Сергій Дмитрієв підкреслив, що тільки разом суспільство зможе впоратися з багатьма проблемами, пов’язаними з цими захворюваннями. «Цінний навіть маленький крок для здійснення спільної важливої ​​справи. Кожна людина несе відповідальність не тільки за своє здоров’я. Щоб подолати епідемію ВІЛ, ми повинні докладати чималі зусилля всі разом», – звернувся до присутніх директор обласного відділення благодійної організації.

У рамках зустрічі про громадську діяльність в цій організації і про те, як живуть люди, хворі на СНІД, розповіла ВІЛ-інфікована дівчина (вчитель за фахом). За її словами, її життя нічим не відрізняється від життя абсолютно здорових людей. Своїм прикладом вона показала, наскільки важливі взаєморозуміння і толерантність по відношенню до ВІЛ-інфікованих.

Цей грандіозний проект підготовлений за підтримки Департаменту у справах сім’ї, молоді та спорту Харківської міської ради.

Зараз у всьому світі, зокрема в нашій країні, розширяються можливості доступу до добровільного консультування і тестування. З цією метою в Харківській міській студентській лікарні (вул. Дарвіна,10, перший пов., кабінет №2) працює кабінет довіри, де лікарі-фахівці нададуть консультацію з будь-яких питань, що стосуються СНІДу. Крім того, можна обстежитися на ВІЛ-інфекцію, у тому числі й анонімно, та провести забір крові. Кабінет працює: понеділок, вівторок, четвер з 8.00 до 11.00 год.; середа, п’ятниця з 8.00 до 10.00 год.Також відкрито доступ до добровільного консультування і тестування у Харківському обласному центрі профілактики та боротьби зі СНІДом за адресою: вул. Боротьби, 6; тел./факс: (057) 392-09-08; e-mail: aidsic@mail.ru або forever_evo@ukr.net

Червона стрічка у вигляді символу боротьби зі СНІДом символізує те, що Україна – це територія життя й українська молодь обирає життя! А девіз «Нуль смертей внаслідок СНІДу у всьому світі!» діє і в нашій державі.

Обирайте життя та цініть кожну прожиту хвилину!

МІСЬКА СТУДЕНТСЬКА ЛІКАРНЯ

Студентська лікарня функціонує з 1922 року.

Студентська лікарня сьогодні є сучасною багатопрофільною лікувально-профілактичною установою, що надає медичну допомогу студентам 24 Державних вищих навчальних закладів III–IV рівня акредитації, денної форми навчання, на 3-х рівнях

Реєстратура: тел. 706-15-14, 725-51-78, studhosp@ukr.net