Всесвітній день боротьби з палінням

Паління – проблема століття. До Європи тютюн привіз Христофор Колумб. Спочатку тютюну приписували цілющі властивості, але у XVII сторіччі в Туреччині, Англії та Росії були прийняті закони, що передбачали суворе покарання людей, які палили. Якщо говорити про сучасність, то у США та країнах Західної Європи спостерігається тенденція до обмеження куріння.

У 2009 році Міністерство України у справах сім’ї, молоді та спорту розробило проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України» (щодо посилення контролю продажу алкогольних напоїв та тютюнових виробів), яким передбачалися зміни до Законів України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів», «Про рекламу», «Про заходи щодо попередження та зменшення вживання тютюнових виробів і їх шкідливого впливу на здоров’я населення». Метою його прийняття стало зменшення вживання алкогольних напоїв та тютюнових виробів громадянами України через внесення до переліку нових місць, в яких було заборонено продавати та вживати зазначену продукцію, а також обмеження реклами пива та спиртовмісних напоїв.

В Україні, згідно з діючим законодавством, заборонено паління в громадських місцях. Не дозволяється курити в ліфтах та таксофонах, закладах охорони здоров’я, навчальних та освітньо-виховних закладах, на спортивних та дитячих майданчиках, у під’їздах житлових будинків та громадському транспорті, в тому числі потягах.

У нашому університеті також діє наказ ректора про заборону паління. Керівники структурних підрозділів, профком університету проводять значну роботу в цьому напрямку, спрямовану передусім на пропаганду цінностей здорового способу життя.

Водночас необхідно зазначити, що в Україні курить майже кожна друга доросла людина (42%), а загальна кількість курців сягає 15,5 млн людей. Набагато більше стали курити жінки. За рахунок агресивної реклами транснаціональна тютюнова індустрія зомбує українців (особливо дітей та молодь) неправдою про модність та гламурність тютюнопаління, чим щороку значно збільшує кількість активних курців. Викурювання однієї цигарки завдає організмові такої шкоди як добове перебування на загазованій автомагістралі. Наслідком паління є низка небезпечних хвороб, серед яких серцеві напади, інсульт, хронічний бронхіт, різні онкозахворювання, найчастіше – рак легень. Серед курців віком 30 – 40 років інфаркти трапляються в 5 разів частіше, ніж серед тих, хто не має такої звички. Останнім часом з’являється все більше досліджень про стан здоров’я оточуючих курців людей.

Дослідження феномена «пасивне куріння» проведено у Франції, США та інших країнах. Встановлено негативну дію на склад крові, нервову систему пасивного курця. Великої шкоди завдає оксид вуглецю, що, проникаючи через легені в кров, міцно з’єднується з гемоглобіном, перешкоджаючи доставці кисню тканинам. Якщо дорослі палять у присутності дітей на вулиці або в закритому приміщенні, то у дітей удвічі частіше реєструються респіраторні захворювання порівняно з дітьми, батьки яких не курять. Разом з тим практика свідчить, що звичка до паління набувається дуже швидко, має стійкий характер, її надзвичайно важко позбутися.

Тим, хто ще палить, хочемо порекомендувати бестселер Аллена Карра «Легкий спосіб кинути курити». Ця книга, яку можна знайти в інтернеті, вже допомогла багатьом в Америці та Європі позбутися цієї шкідливої звички.

Також рекомендуємо звертатися за допомогою до студентської лікарні (вул. Дарвіна, 8/10, поліклінічний корпус, 7-й поверх) у «Центр психічного здоров’я студентської молоді» (режим роботи: пн. – птн. з 8.00 до 18.00; тел. довіри: 706-15-08. Допомога Студентського психологічного клубу з 16.00 до 18.00.

Прийом лікаря-нарколога (В.І. Анан’єв ): пн. з 10.00 до 18.00; ср. з 8.00 до 15.00; птн. з 8.00 до 14.00.

          Необхідно пам’ятати, що кинути палити легше сьогодні, ніж завтра. Здоров’я – величезна цінність. Не варто за власні гроші викидати його на вітер з цигарковим димом!

МІСЬКА СТУДЕНТСЬКА ЛІКАРНЯ

Студентська лікарня функціонує з 1922 року.

Студентська лікарня сьогодні є сучасною багатопрофільною лікувально-профілактичною установою, що надає медичну допомогу студентам 24 Державних вищих навчальних закладів III–IV рівня акредитації, денної форми навчання, на 3-х рівнях

Реєстратура: тел. 706-15-14, 725-51-78, studhosp@ukr.net