Всесвітній день здоров’я в Україні

Проведення Всесвітнього дня здоровя стало одним з нових починань Всесвітньої організації охорони здоровя (ВООЗ). Вперше він був проведений 22 липня 1948 року в ознаменування ратифікації Статуту ВООЗ, але в 1949 році його перенесли на 7 квітня – день, коли був офіційно прийнятий Статут ВООЗ.

Щорічне проведення дня здоров’я стало традицією з 1950 року. Він проводиться для того, щоб люди могли зрозуміти, як багато значить здоров’я в їхньому житті і вирішити, що їм потрібно зробити, щоб здоров’я людей у всьому світі стало кращим. Згідно з демографічними даними впродовж останніх десятиліть в індустріально розвинутих країнах лютує своєрідна епідемія підвищеної смертності, яка щорічно забирає життя мільйонів людей. Щороку Всесвітній день здоров’я присвячується глобальним проблемам, що стоять перед охороною здоров’я планети і проходить під різними девізами.

У 2013 році темою Всесвітнього дня здоров’я вибрана гіпертонія.

Гіпертонія (відома також як високий кров’яний тиск) підвищує ризик розвитку інфаркту, інсульту і ниркової недостатності. Неконтрольована гіпертонія може також приводити до сліпоти, аритмії і серцевої недостатності. Ризик розвитку цих ускладнень зростає за наявності інших серцево-судинних чинників, таких як діабет. У кожної третьої дорослої людини в світі розвивається гіпертонія. Частка людей з гіпертонією з віком зростає – від однієї людини з десяти у віці від 20 до 40 років до п’яти з десяти у віці від 50 до 60 років.

Майже у всіх країнах з високим рівнем доходу завдяки широкомасштабній діагностиці і лікуванню недорогими медикаментами було досягнуте значне зниження середніх показників кров’яного тиску серед населення, що дозволило зменшити смертність від хвороб серця.

Найбільше поширена гіпертонія в деяких країнах з низьким рівнем доходу, наприклад, в Африці. У багатьох африканських країнах гіпертонією страждає більше 40% дорослого населення.

Але гіпертонії можна запобігати і лікувати. У деяких розвинутих країнах профілактика і лікування гіпертонії, а також інших чинників ризику розвитку серцево-судинних захворювань привели до зниження смертності від хвороб серця. Ризик розвитку гіпертонії можна знизити шляхом:

 • зменшення споживання солі;
 • збалансованого харчування;
 • відмови від шкідливого вживання алкоголю;
 • регулярної фізичної активності;
 • підтримки нормальної ваги тіла;
 • відмови від вживання тютюну.

Кінцевою метою Всесвітнього дня здоров’я 2013 року є зменшення кількості інфарктів та інсультів. Кампанія має такі конкретні цілі:

 • підвищити обізнаність стосовно причин і наслідків високого кров’яного тиску;
 • надавати інформацію стосовно профілактики високого кров’яного тиску і пов’язаних з ним ускладнень;
 • наполегливо рекомендувати дорослим людям перевіряти кров’яний тиск і виконувати поради фахівців охорони здоров’я;
 • сприяти самоконтролю для профілактики високого кров’яного тиску;
 • забезпечити, щоб вимірювання кров’яного тиску було доступне за вартістю для всіх людей;
 • спонукати національні та місцеві органи управління до створення навколишнього середовища, сприятливого для здорових форм поведінки.

У багатьох людей з високим кров’яним тиском діагноз залишається не виявленим і вони не одержують лікування, яке могло б сприяти значному зниженню ризику смерті, а також інвалідності від хвороб серця та інсульту.

Ставтеся до себе і свого здоров’я з відповідною підвищеною увагою, і якщо виникають навіть невеликі відхилення у стані вашого здоров’я – зверніться до лікаря за консультацією, щоб вчасно запобігти несприятливих наслідків будь-якого захворювання.

Будьте здорові і насолоджуйтеся життям у повному обсязі.

МІСЬКА СТУДЕНТСЬКА ЛІКАРНЯ

Студентська лікарня функціонує з 1922 року.

Студентська лікарня сьогодні є сучасною багатопрофільною лікувально-профілактичною установою, що надає медичну допомогу студентам 24 Державних вищих навчальних закладів III–IV рівня акредитації, денної форми навчання, на 3-х рівнях

Реєстратура: тел. 706-15-14, 725-51-78, studhosp@ukr.net