Всесвітній день хворого

Всесвітній день хворого відзначають щорічно 11 лютого. Цей день є свідченням підтримки суспільством всіх людей, здоров’я яких було порушено через різні недуги.

Якщо ти не відчуваєш краси квітів,

якщо ти не цінуєш дружби і

ти хворий, тебе треба лікувати.

Арабська мудрість

Вперше про день хворого заговорили 13 травня 1992 року, а вже в наступному році 11 лютого його відзначав увесь світ. Ініціював встановлення цього символічного свята Папа Римський Іоанн Павло II. Понтифік визначив метою цього дня – забезпечення кращого догляду за хворими в усіх куточках Землі і надання допомоги немічним, які потребують полегшення своїх страждань. День хворого відзначають 11 лютого, оскільки саме в цей день в місті Лурд (Франція) люди спостерігали явлення Богоматері. Вона зцілила стражденних, після чого її почали називати рятівницею хворих.

Щороку мільйони людей приїздять до французького містечка в передгір’ї Піренеїв, щоб поклонитися Пречистій Діві Марії в Лурді. Щодня нескінченні потоки віруючих, багато з яких пересуваються на візках і ліжках, тягнуться вулицями Лурда до Санктуарію, щоб взяти участь у месах, а також до невеличкого гроту в горі Массаб’єль, щоб зануритися у води чудодійного джерела, яке б’є тут з-під землі, або бодай напитися його цілющої води.

Свята вода з джерела зцілювала сліпих, калік, паралізованих та онкохворих, з її допомогою люди позбувалися важких і невиліковних хвороб, а медицина була безсила пояснити причину цих зцілень.

Кожен випадок зцілення після вживання святої води з Лурда чи занурення в неї фіксує спеціально створений у 1947 році Міжнародний медичний комітет Лурда (CMIL), до складу якого входять більше тридцяти авторитетних лікарів з усього світу. Зафіксовано понад 7000 випадків неймовірних одужань, а 69 випадків зцілень визнані чудотворними.

Щороку до Лурда прибувають сотні лікарів-добровольців і тисячі волонтерів для того, щоб супроводжувати й опікуватися хворими під час їхнього паломництва, яке було б неможливим без цієї безкорисливої допомоги. Тому Лурд – це також місце особливого християнського служіння – служіння хворим і немічним.

Лурд – особливе і святе місце, що красномовно свідчить про Божу могутність, милосердя і заступництво Пресвятої Богородиці. Людське милосердя, жертовність і допомога сприяють дивовижним зціленням душі й тіла. Кожен, ставши свідком людської немочі, а також жертовної допомоги ближньому, може відчути безмежні благодать і силу Божої Любові.

Всесвітній день хворого став вагомим соціальним кроком до об’єднання людей навколо проблем оздоровлення населення планети.

Хворіти – дуже неприємна справа. Вона неприємна для кожного мешканця Землі. З одного боку, хвороба приносить хворому тільки страждання, з іншого – вона відволікає багато сил та енергії у здорової частини населення, яка за службовим обов’язком або певними обставинами змушена миритися з таким станом справ.

Переважна більшість з нас так чи інакше стикалася з цим негативним явищем. Багато хто з нас хворів або відчуває усю підступність хвороби на собі зараз. У такі хвилини ми розуміємо, як для нас важлива підтримка і турбота тих, хто може її надати. Комусь із нас доводилося доглядати за хворими, хтось робить це постійно, обравши для себе професію медика. Є серед нас і ті, для кого підтримка і догляд за хворими – це святе веління душі і серця.

Хвороба може стати стимулом як для самого хворого, так і для його найближчих для переосмислення свого життя – кажуть представники духовенства.

Хвороба може бути дуже важливим періодом у житті людини, коли вона змушена затриматися на своєму шляху і задуматися над тим, як жила досі та як хоче жити далі.

У цей День зазвичай проводяться всілякі благодійні акції та заходи, організовуються перегляди тематичних фільмів і концертних програм, повчальні бесіди і багато іншого.

Поділяючи глибоку небайдужість з людьми, хто з тих чи інших причин своєї недуги потребує сторонньої опіки, а також з метою підбадьорення і зміцнення позитивного ставлення співробітників медичних та інших установ, які займаються забезпеченням такої підтримки, ми також приєднуємося до цієї доброї ініціативи і бажаємо всім, хто здійснює догляд за немічними і хворими, – сил і здоров’я, бадьорості й гарного позитивного настрою! А всім хворим – полегшення та одужання, енергії й самообладання, душевного тепла і підтримки!

МІСЬКА СТУДЕНТСЬКА ЛІКАРНЯ

Студентська лікарня функціонує з 1922 року.

Студентська лікарня сьогодні є сучасною багатопрофільною лікувально-профілактичною установою, що надає медичну допомогу студентам 24 Державних вищих навчальних закладів III–IV рівня акредитації, денної форми навчання, на 3-х рівнях

Реєстратура: тел. 706-15-14, 725-51-78, studhosp@ukr.net