Встигнути все: як поєднувати роботу та навчання

Сучасні студенти прагнуть швидше стати самостійними і незалежними. Уже після першого або другого курсу молодь шукає роботу. Однак чи можна повноцінно вчитися при напруженому графіку? Як поєднувати роботу і навчання?

З одного боку, життя набуває стрімкий ритм, в якому доводиться жертвувати розвагами, хобі та навіть відносинами з коханою людиною. З іншого боку, у вас з’являються особисті фінанси, які дозволяють поліпшити якість життя і набути безцінного досвіду за обраним напрямом. Якщо ви влаштуєтесь на роботу за фахом, по якій навчаєтесь, то шанси подальшого зростання в цій обрости подвоюються. Таким чином, молодь не затягує з працевлаштуванням, а прагне поєднувати його з навчанням.

Поєднувати чи роботу і навчання?

Якщо вибрали одночасно вчитися і працювати, то доведеться підлаштовуватися під нелегкі життєві обставини, йти на деякі жертви і компроміси. Кидати навчання не варто, так як хорошу освіту збільшує шанси побудувати кар’єру, яка буде приносити відмінний заробіток. Працювати в студентські роки – похвально, так як це буде характеризувати вас як серйозного і самостійного людини.

Не забувайте про те, що у вас періодично будуть виникати складнощі. Якщо бажаєте звести їх до мінімуму, то обов’язково:

Поговоріть з викладачами про можливість поєднувати роботу і навчання. Розкажіть, що будете паралельно з навчанням працювати. Деякі з них можуть негативно відреагувати на таку новину, так як вважають, що предмет можна знати досконально тільки за умови постійної присутності на лекціях і практичних заняттях.

Підтримуйте дружні відносини з одногрупниками. Ви повинні бути впевненими, що на них можна в будь-який момент покластися. В цьому випадку ви зможете бути в курсі останніх новин, які відбуваються у вашому навчальному закладі.

Обов’язково наведіть контакти зі студентами старших курсів. Вони можуть вам передати свої конспекти з лекціями, курсові чи контрольні роботи. Завдяки цим записам ви не будете відставати від своїх однокурсників.

Якщо звернетеся з проханням зробити курсову роботу на замовлення, то в цьому немає нічого ганебного. Зрозуміло, краще робити завдання самостійно, але при великій зайнятості це важко здійснити.

Як поєднувати роботу і навчання: плануємо час

Чи можна поєднувати роботу з навчанням? Так, так як це не так вже й складно. Необхідно всього лише грамотно розпланувати свій час. Якщо дотримуватися певного плану дій, то ви зможете успішно заробляти гроші і розвиватися в плані освіти.

Розплануйте все до хвилини

Заведіть щоденник, в який записуйте всі свої дії на день і найближчий тиждень. Не пишіть занадто великих планів. Все повинно бути по максимуму здійснимо.

Розподіліть справи за важливістю

Всі ваші дії розбийте на три категорії. Перша – особливо важливі справи, які вимагаю якнайшвидшого виконання. Друга – досить важливі цілі, але їх можна виконати і завтра, якщо не вистачить часу. Третя – другорядні справи, про які можна забути на час. Бажано кожній групі привласнити свій колір.

Викреслюйте здійснені плани

Слідкуйте за тим, щоб в щоденнику виконана робота перекреслювалася. Так буде простіше прийматися за що залишилися цілі.

Дозволяйте собі зрідка відпочивати

Чи не вимотувати себе занадто роботою і навчанням, адже так недалеко і до нервового зриву. Відпочинок повинен бути корисним для здоров’я. Наприклад, вечірні пробіжки підуть на користь. Під час їх здійснення ви можете подумати над майбутнім планом на наступний день. Робота, яку можна поєднувати з навчанням, завжди вимагає розподілу часу до хвилин. Відпочивайте, але пам’ятайте, що справі – час, а потісі – годину.

Підключайте сім’ю

Деякі справи по дому, які ви раніше виконували, доручіть родичам. Наприклад, якщо проживаєте в одній спальні з молодшим братом, то нехай якийсь час він буде стежити за порядком в кімнаті. Виключіть зі своїх обов’язків ряд побутових клопотів.

Забудьте про лінь

Ніколи не залишайте важливі справи на потім. Ви повинні пам’ятати, що зволікання може зіпсувати всі ваші плани. Якщо щось починаєте, то обов’язково закінчуйте. До отримання диплома розслаблятися не можна. Якщо вирішили поєднувати роботу і навчання, то постарайтеся робити це раціонально.

При всій своїй зайнятості не забувайте відводити потрібну кількість годин для сну. Також важливо повноцінно харчуватися і розподіляти навантаження. Не можна допускати, щоб поєднання навчання і роботи негативно позначилося на вашому здоров’ї. Якщо сил недостатньо, то варто чимось пожертвувати.

МІСЬКА СТУДЕНТСЬКА ЛІКАРНЯ

Студентська лікарня функціонує з 1922 року.

Студентська лікарня сьогодні є сучасною багатопрофільною лікувально-профілактичною установою, що надає медичну допомогу студентам 24 Державних вищих навчальних закладів III–IV рівня акредитації, денної форми навчання, на 3-х рівнях

Реєстратура: тел. 706-15-14, 725-51-78, studhosp@ukr.net