До стоматолога з посмішкою

Зараз практично кожен буває на прийомі у стоматолога і йому завше рекомендують провести лікування карієсу, пародонтиту, гінгівіту тощо. Адже патологія зазвичай уже присутня в ротовій порожнині і, на жаль, необхідно проводити її лікування.

Напевно, почувши слово «лікування», більшість з нас прагне швидше вийти з кабінету лікаря і не слухати спів бормашини та не відчувати знеболюючий укол. Що ж робити у цій ситуації, як зберегти здоров’я, кошти і чудовий настрій під час відвідування стоматолога.

Звичайно, необхідно провести всі маніпуляції, призначені вашим лікарем. Але обов’язково потрібно переглянути підхід щодо догляду за ротовою порожниною. Адже, якщо виконувати всі профілактичні процедури, необхідність лікування у стоматолога зведеться до мінімуму. Що ж до засобів профілактики основних стоматологічних захворювань, необхідно обов’язково порадитись з лікарем. Адже сьогодні реклама змінила нашу необізнаність щодо засобів гігієни ротової порожнини на, навпаки, повну обізнаність різних брендів і марок. Але ми і досі не уявляємо коли і яку зубну пасту нам необхідно застосовувати. На жаль, не існує зубної пасти, зубної щітки, ополіскувача ротової порожнини, що підходять для всієї родини. Це перше, що необхідно пам’ятати всім пацієнтам. Наприклад, у людей після 50 років переважають проблеми з тканинами пародонту, тому їм необхідно застосовувати засоби гігієни, що мають виражений антисептичний ефект, протизапальну дію та різні зубні щітки. Підлітки, в свою чергу, частіше страждають від карієсу, тому їм необхідно використовувати зубні пасти та ополіскувачі з фтором, протикаріозні.

Чомусь більшість пацієнтів нехтують таким засобом гігієни, необхідним для всієї родини, як іригатор. Іригатор – це апарат для ефективної гігієни порожнини рота, що працює за принципом «душу». Зі спеціальної насадки подається вода у двох режимах: «душ» та «монострумінь», що дозволяє провести ефективне очищення міжзубних проміжків, просторів між коронками, незнімними протезами і слизової порожнини рота, очищення ротової порожнини при користуванні брекет-системами, а також проводити профілактику виникнення та рецидивів захворювань пародонта завдяки стимуляції кровопостачання у яснах та якісному очищенню ротової порожнини. Апарат працює стаціонарно від мережі, тому зручний для проведення щоденних гігієнічних маніпуляцій. Використовувати цей пристрій можуть всі, обмеження є лише для дітей віком до 12 років.

У чому ж секрет іригатора? Перш, ніж дати відповідь, пригадаймо анатомію. Ротова порожнина складається з щік, язика, зубів та ясен. Очищувати необхідно всі ці частини. Щоки та язик ми можемо очистити за допомогою спеціальних щіток – скребків, ясна та зуби за допомогою звичайних зубних щіток. Але зуб має 5 поверхонь, три з яких ми можемо очистити, використовуючи звичайну зубну щітку (як мануальну, так і електричну), але ще залишається дві – між зубами. Очистити апроксимальні поверхні зубів та міжзубний проміжок – неабияка наука… Пригадаймо, де залишаються смачні шматочки шашлику? Правильно, між зубами. А скільки ще там всього залишається… Просто не все ми так добре відчуваємо, як шматочок м’яса… І що ми тоді робимо – беремо зубочистку. А цього робити не потрібно, оскільки зубочистка не може очистити міжзубний проміжок, а може його лише травмувати, і бажаного результату ми не отримаємо. Для вирішення цієї проблеми винайшли інтердентальні засоби гігієни і в першу чергу іригатор. Окрім різноманітних щіточок-йоршиків, корисно застосовувати іригатор, що допоможе вам очистити міжзубні проміжки. Адже накопичення залишків їжі, утворення нальоту в міжзубних проміжках призводить до виникнення карієсу та гінгівіту.

Іригатор необхідний для всієї родини. Адже зубні пасти та ополіскувачі підбирати можна різні, для різних членів родини, а ефективне очищення можна провести тільки з використанням іригатора.

Давайте будемо пам’ятати про те, що більшість стоматологічних проблем виникає через неефективну гігієну порожнини рота, через неправильний підхід та неякісне виконання індивідуальної гігієни. Тому нам необхідно поміняти своє ставлення до чищення зубів та до вибору засобів для догляду за ротовою порожниною. Адже профілактика – це простіше, дешевше та ефективніше, ніж лікування. Тому краще приділити собі увагу вдома, аніж у кріслі лікаря-стоматолога.

Ми будемо дуже раді, якщо ця стаття допоможе вам замислитись над тим фактом, що, на жаль, здоров’я не можна купити. Здоров’я – це наполеглива праця, і ми з радістю допоможемо вам перетворити цю працю на  необтяжливу звичку. Нагадаємо, що ще багато років тому Всесвітня організація охорони здоров’я задекларувала, що при використанні всіх існуючих сьогодні методів і засобів профілактики позбутися карієсу та його ускладнень можливо протягом двох поколінь. Зараз у країнах Європи та США захворювання на карієс значно знижується, в першу чергу завдяки гігієнічній грамотності населення. Усі запитання щодо гігієни порожнини рота ви можете задати стоматологам Центру ПМСД  ХНАДУ.

І насамкінець нагадаємо легенду. У бога Ескулапа було дві дочки – Панацея і Гігея. Панацея намагалася створити ліки, які б допомагали від усіх захворювань. А Гігея створила правила, дотримуючись яких люди не хворіли б зовсім. Як ви розумієте панацеї від всіх захворювань немає, так може краще зайнятися гігієною…

МІСЬКА СТУДЕНТСЬКА ЛІКАРНЯ

Студентська лікарня функціонує з 1922 року.

Студентська лікарня сьогодні є сучасною багатопрофільною лікувально-профілактичною установою, що надає медичну допомогу студентам 24 Державних вищих навчальних закладів III–IV рівня акредитації, денної форми навчання, на 3-х рівнях

Реєстратура: тел. 706-15-14, 725-51-78, studhosp@ukr.net