ХНАДУ — Харківський національний автомобільно-дорожний університет

З 28 січня 2002 року у структурі студентської лікарні міста Харкова, на базі Харківського Національного автомобільно-дорожнього університету (ХНАДУ) працює Центр первинної медико-санітарної допомоги ХНАДУ (Центр ПМСД).
Очолює заклад завідувач медичного Центру, магістр державного управління, лікар терапевт першої категорії Жанна Дмитрівна Кравченко.

Центр був відкритий у рамках Регіональної програми по «Удосконаленню надання медичної допомоги студентам», прийнятої Обласною радою в 2001 році.
Ця ідея могла б залишитися мрією, якби не повне розуміння, підтримка й величезне бажання допомогти наблизити сучасну медицину до студента з боку Головного лікаря Харківської міської студентської лікарні (ХМСЛ) – Марини Григорівни Бакуменко та Ректора ХНАДУ – Анатолія Миколайовича Туренко. Реконструкція, ремонт і оснащення Центру сучасною медичною апаратурою зроблені повністю за рахунок університету.
І в результаті, на місці маленького здравпункту, що складався з 3-х кабінетів, у студентському містечку ХНАДУ з’явився новий, сучасний медичний Центр для студентів і співробітників ХНАДУ.

Справжня «гордість» університету та студентської лікарні.
Медичний центр займає загальну площу 245,8 кв. м. У цей час у складі Центру є 10 функціональних кабінетів, придбано сучасне медичне обладнання, на роботу запрошено висококваліфікованих лікарів і медсестер.
У Центрі працюють 12 медичних працівників ХМСЛ (завідувач центру, 3 дільничних терапевта, гінеколог, 3 стоматолога, фельдшер Центру, 2 дільничні медсестри й акушерка), 3 медичних працівників ХНАДУ (лікар-терапевт, лікар-кардіолог кафедри фізичного виховання та спорту та психолог), а також незамінні співробітники в Центрі – медичний реєстратор і прибиральниця Центру.

Колектив Центру взагалі молодий і енергійний, працьовитий і доброзичливий! Всі проблеми намагаються вирішувати єдиною командою!
У Центрі здійснюється амбулаторний прийом лікарями: терапевтами, кардіологом і стоматологом – щодня, гінекологом, акушеркою – 2 рази на тиждень, консультативний прийом психологом – 2 рази на тиждень і іншими лікарями фахівцями – тільки на медоглядах.

Всі лікарі висококваліфіковані фахівці:

лікар стоматолог Андрій Володимирович Власов – стоматолог першої категорії;
дільничний терапевт Ірина Георгіївна Шульгінова – терапевт вищої категорії;
психолог Віра Олександрівна Крамченкова – кандидат психологічних наук;
кардіолог – Наталія Борисівна Волненко – має докторський ступінь медичних наук.

Метою роботи Центру є надання доступної, якісної й кваліфікованої медичної допомоги студентам та співробітникам ХНАДУ.
Невідкладна медична допомога студентам, співробітникам Університету й студентського містечка здійснюється в Центрі на безкоштовній основі, тому що всі витрати на придбання медикаментів для надання невідкладної медичної допомоги фінансуються ректором університету. Центр постійно оновлюється новим сучасним медичним устаткуванням, своєчасно забезпечується необхідними медикаментами невідкладної допомоги.
На сьогодні прямо в Центрі студенти й співробітники ХНАДУ мають можливість одержувати кваліфіковану терапевтичну та стоматологічну допомогу, фізіотерапевтичне лікування та діагностичні дослідження серця на сучасних ультразвуковому й електрокардіографічному апаратах.
Робота стоматологічного кабінету Центру ПМСД ХНАДУ спрямована на виявлення й лікування стоматологічних патологій серед студентів і співробітників університету. Іншим, не менш важливим завданням є проведення профілактичних заходів і підвищення мотивації пацієнтів до здорового способу життя. Поряд із профілактичними заходами однієї з найважливіших функцій стоматологічного кабінету є лікувальна робота, що містить у собі виявлення й лікування основних патологій порожнини рота. Можна бачити майбутнє стоматологічної служби ХНАДУ в постійному посиленні профілактичної роботи, поліпшенні якості послуг і впровадження новітніх технологій.
Важливим аспектом у роботі Центру зі студентським контингентом стало посилення санітарно-освітньої роботи. Співробітники Центру спільно з фахівцями ХМСЛ беруть активну участь в організації й проведенні лекційного курсу по здоровому способі життя й адаптації до навчального процесу для студентів першого курсу ХНАДУ, реалізуючи санітарно-освітню роботу в рамках Регіональної Комплексної програми «Удосконалення медичної допомоги студентам вищих навчальних закладів Харківської області на період 2006-2010 років»
Головне на сьогодні те, що медичною допомогою, надаваної студентам, задоволені ВСІ: адміністрація університету, ХМСЛ, співробітники Центру й самі студенти ХНАДУ!
Тому требо не зупинетися на досягнутому і намагатися й далі з’єднувати індивідуальну роботу та зусилля співробітників Центру в єдину роботу справжньої команди.

Головне для команди медичного центра ХНАДУ:

«Збагнути незрозуміле!
Прийняти неможливе!
Осягнути неосяжне!»

Медичний центр працює з понеділка – п’ятниця 8.00 до 18.00

МІСЬКА СТУДЕНТСЬКА ЛІКАРНЯ

Студентська лікарня функціонує з 1922 року.

Студентська лікарня сьогодні є сучасною багатопрофільною лікувально-профілактичною установою, що надає медичну допомогу студентам 24 Державних вищих навчальних закладів III–IV рівня акредитації, денної форми навчання, на 3-х рівнях

Реєстратура: тел. 706-15-14, 725-51-78, studhosp@ukr.net