Після двох років використання вміст подушки шокує кожного

Аби він був комфортним, потрібна якісна подушка. Однак уже через два роки використання подушки понад третину її ваги становлять живі й мертві кліщі, їхні екскременти, а також бактерії, стверджують вчені, пише газета “Експрес”.

Спати на такій подушці шкідливо для здоров”я — вона може викликати алергічні реакції. А тому наповнення подушки потрібно регулярно чистити. Якщо ж це неможливо — повністю міняти подушку.

— Алергічну інфекцію розносять мікроскопічні паразити — кліщі. Їхнє комфортне середовище перебування — пух. Якраз гусячий або лебединий пух і використовують для наповнення подушок. А тому вони потребують особливого догляду, — розповідає Ярослав Грумеза, майстер із реставрації подушок. — Живляться кліщі частинками відмерлого епідермісу. І коли концентрація кліщів у подушці стає надто високою, вони можуть викликати алергічні реакції.

— Які перші симптоми такої алергії?— Раптовий нежить, часте чхання, кашель, подразнення носоглотки. Крім цього, можуть страждати очі — з”являються надмірне почервоніння, сльозотеча, сверіння очей. Ці симптоми найактивніше проявляються вранці, після нічого сну. Щоби не допустити такого, потрібно регулярно проводити вологе прибирання в квартирі, а також провітрювати приміщення.

— А як почистити пух?— Сьогодні це зробити дуже легко. У майстернях пух проходить обробку під антибактеріальною лампою. Для цього його висипають у спеціальний ящик. А далі висушують, розпушують і видаляють сміття, яке випадково опинилося у подушці. Процедура займає в середньому 5-7 хвилин, залежно від розміру подушки.

— Наскільки часто це потрібно робити?— Виробники пухових подушок рекомендують чистити такі вироби раз у рік. І це за умови правильної експлуатації! Так, після сну подушку слід збивати, бо за ніч вона могла увібрати вологу. Зараз, в теплу пору року, подушку можна винести на балкон, аби добре підсохла. При цьому не варто висушувати подушки з пір”я на сонці, бо інакше наповнення стане ламким.

— Скільки коштує очищення?— Чистка подушки розміром 35х35 коштує від 40 гривень, 50х50 — від 55 грн, 80х80 — від 90 грн. А от почистити двоспальну пухову ковдру розміром 200х200 коштує від 600 гривень.

— Яка подушка є найбільш безпечною для здоров’я?— Сьогодні дуже великий вибір синтетичних подушок. Наприклад, у синтепоні не розмножуються кліщі, а їхній термін експлуатації — 5-7 років. Подушки з комфорелі є також гіпоалергенними.

Силіконові також добре пропускають повітря, а тому не є шкідливими. Є варіант дешевого природного наповнювача — натуральна бавовняна вата. Такі подушки не викликають алергії, але вата легко скочується, тому виріб швидко стає непридатним.

Окрім цього, варто бути уважним із подушками з рослинними наповнювачами — з гречаного лушпиння чи різних трав. Вони можуть викликати алергію через індивідуальну непереносимість.

 

МІСЬКА СТУДЕНТСЬКА ЛІКАРНЯ

Студентська лікарня функціонує з 1922 року.

Студентська лікарня сьогодні є сучасною багатопрофільною лікувально-профілактичною установою, що надає медичну допомогу студентам 24 Державних вищих навчальних закладів III–IV рівня акредитації, денної форми навчання, на 3-х рівнях

Реєстратура: тел. 706-15-14, 725-51-78, studhosp@ukr.net