ЩО ВАРТО ЗНАТИ ПРО КІР ТА ЯК УБЕРЕГТИ СЕБЕ ВІД ЗАХВОРЮВАННЯ!

В Україні триває спалах кору з 2017 року. За цей час захворіли більше 73 000 людей у різних регіонах України. В Харківській області з початку року заразилися 1017 чоловік. Головна причина спалаху — велика кількість людей, нешеплених проти кору

Кір — надзвичайно заразний і дуже швидко передається від хворої людини до здорової під час кашлю, чхання повітряно-крапельним шляхом. Вірус кору може жити в повітрі та на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишила приміщення.

Ще 3-5 днів до того, як людина відчує себе хворою, вона виділяє віруси і небезпечна для оточуючих всі наступні дні до початку висипу.

Дев’ять із десяти нещеплених людей або тих, хто не хворів на кір, можуть занедужати після контакту з хворим. При перших ознаках хвороби необхідно терміново звернутися до лікаря та не займатися самолікуванням.

Специфічного лікування від кору немає. Лікують симптоми, та лише в разі виникнення бактеріальних ускладнень призначають антибіотики. При тяжкому перебігу може знадобиться перебування в реанімаційному відділенні. Проте захворюванню можна запобігти.

ЄДИНИЙ НАДІЙНИЙ ЗАХИСТ ВІД КОРУ — ВАКЦИНАЦІЯ.

На сьогодні існує високий ризик захворювання на кір не тільки серед дітей, які не отримали щеплення. Підлітки та дорослі, які раніше не хворіли і не робили щеплення, також залишаються вразливими до захворювання. У дорослих кір зазвичай має набагато тяжкий перебіг.

Щеплення проти кору проводиться вже понад 50 років, за ці роки вакцинація зарекомендувала себе як безпечний та ефективний спосіб профілактики. Лише щеплення двома дозами вакцини захищають від кору.

Вакцина проти кору безпечна та ефективна. В Україні щеплення проти кору роблять вакциною КПК (від кору, паротиту і краснухи), для цього застосовують вакцини «Пріорикс»/Ргіогіх (виробник Glaxosmithkline Biologicals S.A. Бельгія). Вакцинація гарантована державою безоплатно.

Для прийняття рішення про необхідність щеплення слід визначити вакцинальний статус (дані про щеплення проти кору у попередні роки).

Щеплення для профілактики кору у контактних осіб призначають дітям і дорослим.

Вакцинації підлягають особи, які:

  • не мають зазначених у медичній документації двох щеплень для профілактики кору (відсутні дві дози або в анамнезі лише одна доза щеплення)
  • не мають протипоказань, що зазначені в інструкції для медичного застосування вакцини для профілактики кору, паротиту, краснухи;
  • мають негативні або сумнівні результати лабораторного обстеження щодо наявності антитіл до кору за результатом серодіагностики.

УВАГА: особам, які вакциновані раніше, рекомендуєься перевірити напруженість імунітету до кору методом серодіагностичного дослідження крові. Це дослідження доцільно провести, щоб уточнити свій імунологичний статус щодо кору. Воно здійснюється багатьма лабораторіями та може бути організовано для студентського колективу безпосередньо за місцем навчання або в гуртожитку.

МІСЬКА СТУДЕНТСЬКА ЛІКАРНЯ

Студентська лікарня функціонує з 1922 року.

Студентська лікарня сьогодні є сучасною багатопрофільною лікувально-профілактичною установою, що надає медичну допомогу студентам 24 Державних вищих навчальних закладів III–IV рівня акредитації, денної форми навчання, на 3-х рівнях

Реєстратура: тел. 706-15-14, 725-51-78, studhosp@ukr.net