Міська Студентська Лікарня

Поради студенту-першокурснику з адаптації в навчальному закладі

Вступивши на перший курс будь-якого навчального закладу, людина потрапляє в абсолютно нове середовище, в якому потрібно адаптуватися буквально з перших днів навчання. Зазвичай студентські роки – це найяскравіші моменти в житті людини. За ці роки молода людина знаходить свій осередок в суспільстві, визначається зі способом життя, отримує спеціальність, яка стане передумовою для майбутньої роботи. Тому дуже важливо з перших днів навчання вступити в потрібний ритм роботи, а далі відчувати тільки позитивні емоції від прекрасного студентського життя.

Вчитися в навчальному закладі, яке ви вибрали, не так уже й важко, головне – уловити ритм, за яким працює система та не пускати все на самоплив.

Перший курс запам’ятовується всім студентам, а також їх батькам. Адже саме він насичений новими подіями, радощами, тривогами та складнощами. Щоб останніх було якомога менше, давайте поміркуємо про те, з якими труднощами доведеться зустрітися першокурсникам і чим можуть допомогти батьки. Коли ти студент-першокурсник перед тобою відкриті всі двері, дихається легко, на душі радісно. Звичайно, адже позаду складний конкурсний відбір, а до наступних іспитів цілих півроку. І головне – ти сюди потрапив! Ти тепер по-справжньому дорослий! Все потрібно робити самостійно. Можливо, ти живеш тепер в новому незнайомому місті, у тебе є ліжко-місце в гуртожитку. Але немає поруч батьків і звичних шкільних друзів і знайомих. І ти сумуєш …

І ось, незважаючи на всі ці душевні сум’яття, запаморочливий запах змін, тобі належить кожен день стикатися з повсякденними проблемами і самостійно вирішувати їх.

Щоб було легше адаптуватися до нових умов перебування в будь-якому незнайомому місці (місто, університет, гуртожиток) насамперед тобі необхідно налагодити контакт з оточуючими людьми. З самого початку потрібно налаштуватися на комунікабельний лад, побороти свій сором і всюди де тільки можна знайомитися.

У навчальному закладі, де ти тепер навчаєшся, вивчи імена всіх своїх викладачів, відвідуй все лекції, налагодь контакт з однокурсниками і бажано з деякими з них здружилися по-справжньому.

Також необхідно ознайомитися і з самою будівлею, де ти будеш вчитися. Походити по його коридорах, подивитися, як розташовані аудиторії, їдальня, бібліотека і т.д. Цією порадою не варто нехтувати, так як найчастіше першокурсники спізнюються на лекції елементарно через те, що не змогли швидко знайти потрібну аудиторію.

Як тільки ви заселилися та хоч мало-мальськи познайомилися з сусідами, відразу ж обговоріть з ними правила та порядки, які будуть встановлені в вашій кімнаті. Як будемо харчуватися: разом чи окремо? Графік прибирання кімнати, гостьові візити та інше. Надалі це позбавить вас від дрібних сварок і непорозумінь на порожньому місці.

Зазвичай іногородні студенти приїжджають за два тижні до початку навчального року. Цього часу цілком достатньо для того, щоб заселитися в гуртожиток, познайомитися з сусідами і трохи вивчити місто. Ну і звичайно необхідно самому походити по місту, вивчити прилеглі околиці. А головне – з’ясувати, скільки часу вам потрібно, щоб дістатися до важливих для вас об’єктів (навчального закладу, бібліотека і т.д.)

Про те, що перший курс – найважливіший, напевно, новоспечені першокурсники вже чули і не раз. Тому необхідно відразу налаштуватися на робочий лад. На перших порах навчання виникає враження, що рівень свободи настільки великий, що і вчитися не потрібно зовсім. Ця ілюзія розчиняється, коли настає або наближається сесія, особливо перша. Слід нагадати, що студент – доросла людина, і повинен володіти самостійністю та відповідальністю. На жаль, про це доводиться нагадувати деяким, що завзято не бажає розлучатися з дитинством. Навчання потрібне, перш за все, вам, і ніхто не буде бігати за вами і просити, щоб ви здали залік або іспит. Більш того, якщо самі вчасно не покваптесь, то не отримаєте навіть те, що заслуговуєте. Виходити треба з того, що всі проблеми студента – це, перш за все, його власні проблеми, і вже тільки потім це проблеми навчального закладу і викладачів, забудьте на деякий час, відкладіть хоча б до другого курсу всі ваші амбіції і претензії. Взагалі забудьте про свої інтереси до пори до часу – і працюйте, працюйте дуже напружено – в сенсі, вчіться. Добре зарекомендував себе перед викладачами, студент створює собі імідж на всі подальші роки навчання. Недарма існує стара студентська істина: «Спочатку студент працює на заліковку, а потім залікова книжка працює на студента». Саме тому старанно ставитеся до лекцій, заліків, семінарів, першим студентським роботам. Відвідуйте всі лекції, виконуйте всі завдання. Пропуски і їх накопичення призводить до сумних наслідків, стресів на сесії, а деяких і доводить до кабінету психолога.

Для успішного засвоєння нових знань психологи рекомендують студентам ввечері згадувати, що нового вони дізналися за сьогоднішній день, а краще ділитися набутими знаннями з друзями, батьками або хоча б з зошитом. Така гарна звичка (промовляти, осмислювати почуте, виділяти важливе з інформації) допоможе вашому мозку розмістити всі знання по поличках і в потрібний момент швидко їх звідти дістати і продемонструвати. Вчитися в навчальному закладі, яке ви вибрали, не так уже й важко, головне – уловити ритм, за яким працює система і не пускати все на самоплив.

Дуже важливо студенту-першокурснику визначиться з новим режимом: скільки часу витрачати на навчання, скільки на вдосконалення своїх здібностей, на відпочинок і дозвілля.

Найголовніша порада студенту-першокурснику – залишатися собою в будь-яких ситуаціях, навіть найкритичніших. Світ не без добрих людей, і завжди можна знайти людину, яка допоможе мудрою порадою. У кожному навчальному закладі є педагог-психолог, соціальний педагог, які завжди прийдуть на допомогу у важкій ситуації.

Шановні студенти-першокурсники,  не ви перші, чи не ви останні вчітеся. І студентські роки будуть обов’язково про запас, якщо ви використовуєте свій шанс в повній мірі, ставши справжнім асом обраної вами професійної діяльності.

 

yukyuk

ujyu

Offcanvas

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.