Міська Студентська Лікарня

Кір в Україні: що робити – найголовніші правила

З початку 2018 року на кір в Україні захворіло більше 2 тисяч осіб, з них 1375 дітей і 709 дорослих. Спалах кору в Україні МОЗ не називають епідемією, однак такі результати вже досягли третини всіх звернень із симптомами у 2017 році.

В січні зафіксували три смертельні випадки – всі в Одеській області. Найбільше хворих на кір зареєстрували в Івано-Франківській області – 463 людини, в Чернівецькій – 333, в Закарпатській – 331, в Одеській – 265. Не виявили спалахів в Чернігівській і Сумській областях. Найменше хворіють на кір в Харківській і Рівненській областях – по одному випадку, в Луганській і Житомирській – по два випадки.

За перші два тижні січня в Україні захворіли одна тисяча двісті вісімдесят п’ять дорослих і дітей. Виконуюча обов’язки міністра охорони здоров’я Уляна Супрун визнала перебої з поставками вакцин в регіони.

Кір – гостре інфекційне вірусне захворювання. Основні симптоми хвороби – висока температура, запалення слизових оболонок порожнини рота і верхніх дихальних шляхів, кон’юнктивіт, плямисто-папульозний висип шкіри і загальна інтоксикація. Morbillivirus – вірус кору – надзвичайно заразний, він швидко передається повітряно-крапельним шляхом. Цей вірус може жити в повітрі і на поверхнях до двох годин після того, як хвора людина залишив приміщення. Дев’ять з 10 неімунізованих людей, що контактують з хворим, заражаються.

Найперше, що варто знати – це те, що кір є досить важким інфекційним захворюванням, що супроводжується зміною декількох періодів хвороби, які тривалий час протікають в організмі людини (це не грип, де за три-п’ять днів можна вже одужати) і має ряд важких ускладнень.

Кір є дуже заразним захворювання і найбільш схильними до ризику тяжкого перебігу кору є діти молодше 5 років, дорослі старше 20 років, вагітні жінки та люди з будь-якими імунодефіцитними станами.

Для того, щоб достовірно з’ясувати, чи має людина антитіла проти кору чи ні (він може перенести захворювання на субклінічному рівні і не знати про це) необхідно зробити відповідний аналіз крові (анти measles IgG).

Коли роблять щеплення від кору?

Діти:

  • Вакцинацію від кору роблять один раз в 1 рік і повторно в 6 років. Якщо з різних причин вакцинація не зроблена, її роблять дітям у будь-якому віці, але найкраще – двічі (на перше введення антитіла формуються у 85-93% людей) з інтервалом між щепленнями мінімум 28 днів.
  • Якщо планується міжнародне подорож, особливо в країни з високою поширеністю кору, рекомендується вакцинація, починаючи з шестимісячного віку (з 6 до 11 місяців – одноразово).
  • Також проводиться екстрена вакцинопрофілактика для неімунних дітей протягом перших 3-х діб після контакту з хворим на кір.

Дорослі:

Відповідно для дорослих можна рекомендувати вакцинацію в наступних випадках:

  • Студентам після закінчення школи без підтвердження імунітету проти кору.
  • Людям, які народилися під час або після 1957 року народження, у яких немає докази імунітету (наявність антитіл); їм необхідно зробити хоча б одну дозу вакцини.

Для дорослих застосовуються ті ж вакцини, що і для дітей.

Кому протипоказана вакцинація?

  • Людям із загрозливою життя алергічною реакцією на неоміцин або інший компонент вакцини, яка виникла на первинне введення;
  • Якщо людина хвора на момент вакцинації, її треба відкласти до одужання;
  • Вагітним жінкам; крім того, необхідно уникати вагітності протягом 4 тижнів після вакцинації.

Бережіть себе і своїх близьких!

Головне, при необхідності вчасно звертайтеся до лікаря!

yukyuk

ujyu

Offcanvas

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.