Кольпоскопічне обстеження

Кольпоскопія – інформативний метод діагностики захворювання шийки матки й піхви, без якого неможливо уявити обстеження жінки з гінекологічною патологією.

Кольпоскопія – це метод візуального огляду епітелію вагінальної частини шийки матки за допомогою спеціального приладу – кольпоскопа. Це метод дослідження слизової оболонки піхвової частини шийки матки в умовах додаткового освітлення і оптичного збільшення до та після нанесення на слизову оболонку шийки матки 3% розчином оцтової кислоти, розчином Люголя.

Кольпоскопія може проводиться при звичайному гінекологічному огляді і не вимагає спеціальної підготовки пацієнтки і знеболення, не викликає больових відчуттів і добре переноситься.

Кольпоскопію слід вважати методом скринінгу захворювань шийки матки поряд з цитологічним дослідженням. Дослідження потрібно проводити не рідше 1 разу на 2 роки за умови наявності нормальних цитологічних мазків, які слід робити 1 раз в рік.

Основне завдання кольпоскопічного дослідження – прогнозування можливого клітинного складу слизової шийки матки з метою виявлення передракових захворювань і раку шийки матки.

Рак шийки матки залишається однією з актуальних проблем сучасної охорони здоров’я. Так, в різних країнах світу рак шийки матки займає 2-3 місце в структурі онкологічних захворювань і є провідною причиною смертності жінок. В Україні 6 жінок вмирає кожного дня від раку шийки матки. Смертність перевищує світові показники в 2 рази.

Методи лікування патології шийки матки:

  1. Кріотерапія фонових процесів.

Проводиться за допомогою кріохірургічного апарату з використуванням у якості кріоагенту рідкого азоту.

Показання до застосування:

– Псевдоерозія шийки матки (рекомендується в тому числі пацієнткам, що не народжували, а також жінкам, які планують повторні вагітності);

– Поліпи цервікального каналу, стінок піхви, вульви;

– Кондиломи вульви, піхви;

Підчас кріотерапії не ушкоджується здорова навколишня тканина, не буває кровотеч у місці кріонекрозу, не утворюється стеноз (звуження) цервікального каналу, не порушується менструальна і дітородна функція.

  1. Петльова електроексцизія.

Висічення аномальної тканин тонкою дротяною електропетлею із захопленням нижньої частини церві кального каналу.

Переваги – можливість гістологічної оцінки всього видаленого зразка.

Показання:

  • Виражені аномальні кольпоскопічні картини;
  • Атипова цитологія з цервікального каналу;
  • Рубцова деформація шийки матки.
DSC08905
DSC08906
Кольпоскоп

МІСЬКА СТУДЕНТСЬКА ЛІКАРНЯ

Студентська лікарня функціонує з 1922 року.

Студентська лікарня сьогодні є сучасною багатопрофільною лікувально-профілактичною установою, що надає медичну допомогу студентам 24 Державних вищих навчальних закладів III–IV рівня акредитації, денної форми навчання, на 3-х рівнях

Реєстратура: тел. (057)706-15-14, (057)725-51-78, [email protected]