Мамографія груди

Навіщо потрібна мамографія? – Мамографія грудних залоз.

Доктор призначив вам мамографію? Нехай ця процедура не лякає вас – це найкращий метод обстеження молочних залоз і виявлення патології на ранній стадіїї. Серед усіх «жіночих» медичних обстежень мамографія – найбільш безневинна процедура. Що ж являє собою цей метод?

Мамографія – це рентгенівське обстеження молочних залоз. За допомогою цього методу можна виявити рак грудей на ранній стадії, навіть ті пухлини, які не вдається виявити лікаря пальпацією (пальцеве дослідження). Повністю виключити злоякісність можна тільки в результаті проведення біопсії (спеціальною голкою беруть шматочок тканини пухлини на дослідження).

Хто має проходити мамографію? 

Жінкам рекомендується перший раз пройти це обстеження у віці від 35 до 39 років. Починаючи з 40 років мамографія проводиться 1 раз на 2 роки, щорічно – з 50 років. Варто зробити примітка: для жінок, що мають у сімейної медичної історії фактори ризику (рак грудей у матері, тітки, сестри та ін.) Або у випадку доброякісних змін у молочних залозах мамографія може знадобитися і раніше. У цьому випадку її призначить лікар при плановому медичному огляді.

Для жінок молодше 30 років рентгенівська мамографія не є достатньо ефективним методом дослідження, оскільки в цьому віці ще велика щільність молочної залози, що ускладнює дослідження.

Винятком є молоді жінки з імплантати молочних залоз.

Як проходить мамографія? 

Перед дослідженням необхідно роздягнутися до пояса, зняти прикраси. Лікар починає дослідження з пальпації для виявлення ущільнень у молочних залозах. Безпосередньо мамографія здійснюється сидячи або стоячи (в залежності від використовуваного обладнання), груди сплощена між двома листами пластику для найбільшого стиснення. Це робиться для отримання більш якісного зображення. Вся процедура займає в середньому близько 15 хвилин, але іноді потрібно трохи більше часу, якщо, наприклад, груди досить велика.

Боляче чи під час проведення мамографії? 

Так, больові відчуття, які відчувають під час її проведення, ніяк не можна назвати «невеликим дискомфортом». Краще підготуватися до процедури психологічно, можна випити щось заспокійливе – що порадить лікар. Крім того, мамографію краще проводити через тиждень після місячних, у цей час груди найбільш пластична і не болюча.

 Чи є ризики при мамографії? 

Доза опромінення, використовувана в сучасних апаратах, дуже низька, тому процедура вважається безпечною. Природно, необхідно попередити лікаря про наявність вагітності.

У цьому випадку або процедура буде скасована, або буде призначений інший вид мамографії – ультразвуковий.

Чому потрібно проходити діагностичні дослідження молочних залоз? 

Рак грудей – найбільш поширений рак у жінок. Основна біда полягає в тому, що дуже багато пацієнтки звертаються до лікаря вже на останніх стадіях захворювання, коли вже мало що можна зробити. Суть ранньої діагностики раку грудей у тому, що виявлені на початкових стадіях пухлини успішно лікуються, і виживаність після проведенного лікування дуже висока. 

З кожним роком з’являються нові методи лікування раку, вдосконалюються старі, синтезуються нові ліки. Словом, рак – це вже не вирок. Важливо вчасно діагностувати його. Будь-який діагноз – це привід серйозно задуматися про своє ставлення до власного здоров’я.

На жаль, більшість жінок не звертають уваги на проблеми зі здоров’ям, поки вони не стають настільки серйозними, що заважають звичайному житті. У той час як багато серйозних захворювань можна запідозрити при проведенні найпростіших аналізів і досліджень … Мамографія не відноситься до важкодоступних і дорогим методиками дослідження грудей. Не потрібно говорити про погану якість обслуговування або некваліфікованих лікарів – ви в будь-якому випадку можете отримати направлення на дослідження у лікаря і пройти його.

Хвороби будуть переслідувати людство завжди. Але це не означає, що треба піддаватися їх натиску, прикладів благополучного лікування багато. Милі жінки, не забувайте робити те небагато, що потрібно, поки здоров’я не завдає клопоту.

DSC08938
DSC08953
DSC08955

МІСЬКА СТУДЕНТСЬКА ЛІКАРНЯ

Студентська лікарня функціонує з 1922 року.

Студентська лікарня сьогодні є сучасною багатопрофільною лікувально-профілактичною установою, що надає медичну допомогу студентам 24 Державних вищих навчальних закладів III–IV рівня акредитації, денної форми навчання, на 3-х рівнях

Реєстратура: тел. (057)706-15-14, (057)725-51-78, [email protected]