Поради студенту-першокурснику з адаптації в навчальному закладі

Вступивши на перший курс будь-якого навчального закладу, людина потрапляє в абсолютно нове середовище, в якому потрібно адаптуватися буквально з перших днів навчання. Зазвичай студентські роки – це найяскравіші моменти в житті людини. За ці роки молода людина знаходить свій осередок в суспільстві, визначається зі способом життя, отримує спеціальність, яка стане передумовою для майбутньої роботи. Тому дуже важливо з перших днів навчання вступити в потрібний ритм роботи, а далі відчувати тільки позитивні емоції від прекрасного студентського життя.

Вчитися в навчальному закладі, яке ви вибрали, не так уже й важко, головне – уловити ритм, за яким працює система та не пускати все на самоплив.

Перший курс запам’ятовується всім студентам, а також їх батькам. Адже саме він насичений новими подіями, радощами, тривогами та складнощами. Щоб останніх було якомога менше, давайте поміркуємо про те, з якими труднощами доведеться зустрітися першокурсникам і чим можуть допомогти батьки.
Коли ти студент-першокурсник перед тобою відкриті всі двері, дихається легко, на душі радісно. Звичайно, адже позаду складний конкурсний відбір, а до наступних іспитів цілих півроку. І головне – ти сюди потрапив! Ти тепер по-справжньому дорослий! Все потрібно робити самостійно. Можливо, ти живеш тепер в новому незнайомому місті, у тебе є ліжко-місце в гуртожитку. Але немає поруч батьків і звичних шкільних друзів і знайомих. І ти сумуєш …

І ось, незважаючи на всі ці душевні сум’яття, запаморочливий запах змін, тобі належить кожен день стикатися з повсякденними проблемами і самостійно вирішувати їх.

Щоб було легше адаптуватися до нових умов перебування в будь-якому незнайомому місці (місто, університет, гуртожиток) насамперед тобі необхідно налагодити контакт з оточуючими людьми. З самого початку потрібно налаштуватися на комунікабельний лад, побороти свій сором і всюди де тільки можна знайомитися.

У навчальному закладі, де ти тепер навчаєшся, вивчи імена всіх своїх викладачів, відвідуй все лекції, налагодь контакт з однокурсниками і бажано з деякими з них здружилися по-справжньому.

Також необхідно ознайомитися і з самою будівлею, де ти будеш вчитися. Походити по його коридорах, подивитися, як розташовані аудиторії, їдальня, бібліотека і т.д. Цією порадою не варто нехтувати, так як найчастіше першокурсники спізнюються на лекції елементарно через те, що не змогли швидко знайти потрібну аудиторію.

Як тільки ви заселилися та хоч мало-мальськи познайомилися з сусідами, відразу ж обговоріть з ними правила та порядки, які будуть встановлені в вашій кімнаті. Як будемо харчуватися: разом чи окремо? Графік прибирання кімнати, гостьові візити та інше. Надалі це позбавить вас від дрібних сварок і непорозумінь на порожньому місці.

Зазвичай іногородні студенти приїжджають за два тижні до початку навчального року. Цього часу цілком достатньо для того, щоб заселитися в гуртожиток, познайомитися з сусідами і трохи вивчити місто. Ну і звичайно необхідно самому походити по місту, вивчити прилеглі околиці. А головне – з’ясувати, скільки часу вам потрібно, щоб дістатися до важливих для вас об’єктів (навчального закладу, бібліотека і т.д.)

Про те, що перший курс – найважливіший, напевно, новоспечені першокурсники вже чули і не раз. Тому необхідно відразу налаштуватися на робочий лад. На перших порах навчання виникає враження, що рівень свободи настільки великий, що і вчитися не потрібно зовсім. Ця ілюзія розчиняється, коли настає або наближається сесія, особливо перша. Слід нагадати, що студент – доросла людина, і повинен володіти самостійністю та відповідальністю. На жаль, про це доводиться нагадувати деяким, що завзято не бажає розлучатися з дитинством. Навчання потрібне, перш за все, вам, і ніхто не буде бігати за вами і просити, щоб ви здали залік або іспит. Більш того, якщо самі вчасно не покваптесь, то не отримаєте навіть те, що заслуговуєте. Виходити треба з того, що всі проблеми студента – це, перш за все, його власні проблеми, і вже тільки потім це проблеми навчального закладу і викладачів, забудьте на деякий час, відкладіть хоча б до другого курсу всі ваші амбіції і претензії. Взагалі забудьте про свої інтереси до пори до часу – і працюйте, працюйте дуже напружено – в сенсі, вчіться. Добре зарекомендував себе перед викладачами, студент створює собі імідж на всі подальші роки навчання. Недарма існує стара студентська істина: «Спочатку студент працює на заліковку, а потім залікова книжка працює на студента». Саме тому старанно ставитеся до лекцій, заліків, семінарів, першим студентським роботам. Відвідуйте всі лекції, виконуйте всі завдання. Пропуски і їх накопичення призводить до сумних наслідків, стресів на сесії, а деяких і доводить до кабінету психолога.

Для успішного засвоєння нових знань психологи рекомендують студентам ввечері згадувати, що нового вони дізналися за сьогоднішній день, а краще ділитися набутими знаннями з друзями, батьками або хоча б з зошитом. Така гарна звичка (промовляти, осмислювати почуте, виділяти важливе з інформації) допоможе вашому мозку розмістити всі знання по поличках і в потрібний момент швидко їх звідти дістати і продемонструвати. Вчитися в навчальному закладі, яке ви вибрали, не так уже й важко, головне – уловити ритм, за яким працює система і не пускати все на самоплив.

Дуже важливо студенту-першокурснику визначиться з новим режимом: скільки часу витрачати на навчання, скільки на вдосконалення своїх здібностей, на відпочинок і дозвілля.

Найголовніша порада студенту-першокурснику – залишатися собою в будь-яких ситуаціях, навіть найкритичніших. Світ не без добрих людей, і завжди можна знайти людину, яка допоможе мудрою порадою. У кожному навчальному закладі є педагог-психолог, соціальний педагог, які завжди прийдуть на допомогу у важкій ситуації.

Шановні студенти-першокурсники,  не ви перші, чи не ви останні вчітеся. І студентські роки будуть обов’язково про запас, якщо ви використовуєте свій шанс в повній мірі, ставши справжнім асом обраної вами професійної діяльності.

 

МІСЬКА СТУДЕНТСЬКА ЛІКАРНЯ

Студентська лікарня функціонує з 1922 року.

Студентська лікарня сьогодні є сучасною багатопрофільною лікувально-профілактичною установою, що надає медичну допомогу студентам 24 Державних вищих навчальних закладів III–IV рівня акредитації, денної форми навчання, на 3-х рівнях

Реєстратура: тел. (057)706-15-14, (057)725-51-78, studhosp@ukr.net