тут появится виджет

Як запам’ятати великий обсяг інформації: швидко і надовго

Коли виникає необхідність запам’ятати великі обсяги інформації в стислі терміни, часто можна впасти в депресію, якщо навіть не в паніку, при одному тільки погляді на велику кількість слів і абзаців, які потрібно поселити у себе в голові. На ділі ж, процес запам’ятовування не так важкий, як здається по початку. Ви в цьому переконаєтеся, якщо почнете дотримуватися наступних порад.

7 ефективних методик для швидкого і легкого запам’ятовування

 1. Зміна обстановки

Якщо текст дуже великий, то розділіть його на блоки, і кожен з них заучувати в окремій кімнаті або приміщенні. Так, інформація, яку ви спробуєте засвоїти, що не перемішається в голові, тому що кожен блок ви запам’ятовували при різних обставинах: щось вивчили в спальні, щось на кухні, щось в коридорі і так далі.

 2. Зрозумійте те, що учите

Якщо зрозуміти суть матеріалу, то інформація закріпитися в пам’яті швидше і на більш довгий термін, в порівнянні з кропіткої зубрінням. Засвоївши зміст тексту, досить буде лише вивчити його початок, а все інше вже вишикується само собою. У разі, якщо він не піддається осмисленню, то незрозумілі моменти спробуйте переказати одного, сусіда або домашнього вихованця. Кому саме – не так важливо. Головне, що під час викладу ваш мозок автоматично почне підбирати більш спрощені формулювання для заплутаних понять.

3. Більше експресії

Інформація запам’ятається краще, якщо процес навчання знайде якусь форму, за допомогою жестів, міміки і рухів тіла. Вивчаючи іноземні слова – зображайте їх значення, потрібно зазубрити діалог або складний абзац – обіграйте це в актуальною сценці або уявіть, що ви ведучий популярного ток-шоу. Ви здивуєтеся, наскільки легко і швидко все запам’ятається.

 4. Торкнемося психологію

Визначте, яким чином вам найлегше сприймати інформацію: через зорові образи, тілесні відчуття або за допомогою звуку. Зробивши це, ви зможете використовувати більш ефективні, саме для вас, способи вивчення матеріалу. Наприклад, якщо ви аудіал – запишіть текст на диктофон і слухайте те, що намагаєтеся запам’ятати. Якщо візуал – проиллюстрируйте основні моменти або пункти досліджуваного матеріалу. А кинестетикам варто переписувати ключові моменти на папір.

5. Екзекуція слів

Дуже цікавий і ефективний спосіб запам’ятати текст великого обсягу. Потрібно переписати його, відкинувши від кожного слова все крім великої літери. Після чого заучувати вийшов шифр за першими літерами, згадуючи слова цілком. Зрозуміло, що обійтися без подглядок в оригінал не вийде, особливо на самому початку. Однак, в результаті ви досягнете того, що б текст миттю спливав в пам’яті при одному тільки погляді на усічений варіант. Така шифровка, до речі, може послужити відмінною шпаргалкою.

 6. Лекція уві сні

Запишіть ту інформацію, яку вже вивчили, на диктофон, і включіть його на малій гучності, коли будете засипати. Запис не повинна заважати спати, суть в тому, що б записана вами інформація звучала саме під час сну. Цей спосіб має приголомшливий ефект, особливо в тих випадках, коли необхідно закріпити в пам’яті важко запам’ятовуються речі.

 7. Без руху нікуди

Фізичні вправи розганяють кров по всьому тілу і зокрема покращують кровообіг у мозку. Тому, перед тим як засісти за книги і конспекти, непогано було б або пробігти пару кіл навколо будинку або хоча б потанцювати. Так ви не тільки поліпшите якість розумових процесів, але ще і гарненько підбадьоритеся, зарядити енергією.

Будьте впевнені в своїх силах і не бійтеся обсягів, які потрібно вивчити. Ваш мозок і пам’ять без сумніву впораються з завданням!!!

МІСЬКА СТУДЕНТСЬКА ЛІКАРНЯ

Студентська лікарня функціонує з 1922 року.

Студентська лікарня сьогодні є сучасною багатопрофільною лікувально-профілактичною установою, що надає медичну допомогу студентам 24 Державних вищих навчальних закладів III–IV рівня акредитації, денної форми навчання, на 3-х рівнях

Реєстратура: тел. (057)706-15-14, (057)725-51-78, studhosp@ukr.net